skip to Main Content

LICZNE ATRAKCJE

zbiorniki wodne, rowery, liczne szlaki

Wyżyna Krakowsko – Częstochowska, a potocznie Jura to idealne miejsce na spędzenie wolnego czasu w gronie rodziny, ze znajomymi lub na zorganizowanie wyjazdu dla firmy. Ze względu na piękno krajobrazu Jura należy do najatrakcyjniejszych rejonów turystycznych w Polsce.

Jura jest stolicą wspinaczkową, znajduje się tu wiele ścianek oficjalnie do tego przeznaczonych w skali od 2 do 6.8 co do stopnia trudności. Szlaki rowerowe, dla quadów, trasy piesze prowadzące przez malownicze tereny to tylko jedne z wielu zalet Jury.

W okolicy znajdują się również stadniny konne, wypożyczalnia nart biegowych. Okolica to również liczne zbiorniki wodne w Poraju, Dzibicach, Zaborzu, Siamoszycach czy Przeczycach, gdzie istnieje możliwość wypożyczenia rowerów wodnych czy kajaków.

Dla fanów wędkowania oraz sportów wodnych w pobliskim Poraju znajduje się Ośrodek Żeglarski stwarzający możliwości uprawiania sportów wodnych.

W samych Żarkach znajduje się Szlak Żydowski, który również stanowi atrakcję turystyczną. Kilometr od Żarek znajduje się Sanktuarium Matki Boskiej Leśniowskiej, które jest miejscem licznych pielgrzymek.

Atrakcje na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej:

Wycieczki rowerowe

W okolicach naszego obiektu istnieją piękne krajobrazowe szlaki rowerowe

Sporty wodne

Możliwość wypożyczenia rowerów wodnych czy kajaków

Ruiny zamków

Liczne ruiny zamków, zabytki, jaskinie

Zbiorniki wodne

Możliwość kąpieli wodnych w pobliskich zbiornikach wodnych

Piesze szlaki

W okolicy znajdują się liczne i urozmaicone szlaki piesze

Wędkarstwo

Znajdujące się w pobliżu zbiorniki wodne umożliwiają wędkowanie

Piękna przyroda

Piękne walory przyrodnicze zachęcają do pieszych wędrówek

Sanktuaria, kościoły

Liczne obiekty kultu religijnego, które warto zwiedzić